Wałki do Falcerek z 15% Rabatem!

Baner FalcerkiW promocji oferujemy nowe wałki do falcerek produkowane w Niemczech i podlegające najbardziej rygorystycznym wymaganiom związanym z jakością i precyzją.

Zastosowane w wałkach pierścienie poliuretanowe (PU) ułatwiają precyzyjną kontrolę składanego produktu i powstanie optymalnego złamu.

Wałki oferowane są w następujących wersjach wykonania:

  • Classic – twardy PU
  • Classic – miękki PU
  • Extra Grip – twardy PU
  • Extra Grip – miękki PU

Każdy wałek może być wykonany w wersji z twardym i miękkim pierścieniem poliuretanowym (PU).

Wałki do falcerek

Który wybrać?

W porównaniu z twardym PU, miękki PU ma na wałku większy „występ” niż stal. Poliuretan jest więc prasowany podczas transportu papieru. Dotyka papieru na całej powierzchni, a nie tylko w jednym miejscu. Miękki PU ma lepszą przyczepność. Łatwiej się reguluje i dokładniej tworzy się złamy. Zużywa się jednak dużo szybciej niż twardy PU. Odradzamy stosowanie miękkiego PU, jeśli przedmiot ma być używany w połączeniu z klejem lub jeśli praca dotyczy produktów świeżo zadrukowanych, ponieważ bardzo trudno będzie wyczyścić z farby miękki PU, który jest materiałem bardziej gąbczastym i spienionym. W takich okolicznościach twardy PU będzie znacznie korzystniejszy i dodatkowo ma zdecydowanie dłuższą żywotność. W porównaniu z miękkim PU, pierścień ma mniejszy występ w stosunku do metalu.

Skutkuje to znacznie „ostrzejszym i bardziej płaskim złamem” w porównaniu z miękkim PU. Może to być na przykład ważne w sytuacjach, w których występuje wiele fałd zygzakowatych. Ponadto, w porównaniu z miękkim PU, wałek z twardym PU nie ma tendencji do tworzenia podwójnego fałdowania, gdyż oferuje wyższy poziom przyczepności  (np. jeśli sytuacja dotyczy składania listów lub złamów ołtarzykowych).

Wypróbuj nasze wałki, a uzyskasz ten sam przebieg i jakość falcowania, jednocześnie ciesząc się oszczędnością w stosunku do oryginalnego wałka falcującego wyprodukowanego przez producenta maszyny.

Promocyjne wałki są dostępne dla wybranych falcerek Stahlfolder, Heidelberg, MB Bauerle, MBO, Herzog & Heymann, Horizon i GUK.

Wałki falcujące innych producentów dostępne na zamówienie.

Promocja trwa do 31.05.2021 r. W celu uzyskania szczegółów skontaktuj się ze swoim Opiekunem Handlowym.

 

Rodzaje wałków