Anti-Marking Systems

System Anti-marking


Druk offsetowy wymaga profesjonalnych rozwiązań. Tego typu wydruki tworzone są za pomocą przenoszenia obrazu z płaskiej formy na arkusz. Główną funkcję w offsecie pełni cylinder pokryty gumą offsetową, który pośredniczy w przekazywaniu farby na podłoże. Aby wydruk zyskał najwyższą jakość, stosuje się system anti-marking, który zapobiega znakowaniu arkusza. Dzięki niemu wydrukowany obraz jest wyraźny i sprosta wymaganiom wszystkich klientów Twojej drukarni offsetowej.

Różne rodzaje anti-marking

Płaszcz anti-marking zakładany jest na cylinder, co pozwala uniknąć znakowania farbą zadrukowanego arkusza, które mogłoby wyglądać bardzo nieestetycznie. Na rynku występują rozmaite rodzaje płaszczy anti-marking. Tego typu element nierzadko wyposażany jest w silikonową warstwę, która skutecznie zapobiega przenoszeniu druku i barwieniu arkusza. Niektóre z systemów anti-marking można nabyć w postaci samoprzylepnej folii lub bez kleju. Dodatkowo płaszcze anti-marking to produkty wielokrotnego użytku, umożliwiające zaoszczędzenie kosztów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru anti-marking?

Każdy element maszyny offsetowej powinien być do niej precyzyjnie dopasowany. Płaszcze anti-marking nie tylko stanowią efektywną ochronę druku. Są to także elementy, które nie tylko nie zakłócą, ale także ułatwią pracę operatora maszyny. Prostota montażu tego typu elementu pozwoli uniknąć zbędnych przestojów w pracy drukarni offsetowej. Podczas wyboru płaszczy anti-marking należy zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość ich wyczyszczenia. Dodatkowo ważnym aspektem jest możliwość cięcia płaszczy na wymiar tak, aby idealnie dopasowały się do maszyn, którymi dysponuje drukarnia.

Zalety płaszczy anti-marking

Płaszcze na cylinder cechują się wysokim poziomem trwałości. Ich powłoka jest bardzo sprężysta i odporna na nacisk powstały w wyniku długotrwałego drukowania. Anti-marking produkowane są z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu masz pewność, że będą bardzo wytrzymałe i zagwarantują długi czas użytkowania.

System anti-marking w Print Partner

Nasza oferta zawiera szeroki wybór płaszczy anti-marking. Możesz zamówić je przez telefon u opiekuna klienta, który służy fachową radą w kwestii doboru płaszcza na cylinder.

© SolEx B2B